Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mroczki przed oczami

zdarza mi się widzieć mroczki przed oczami, gdy patrzę na coś jasnego. Problem się pogłębił, widzę je częściej i jest ich chwilami więcej... Jednak bardziej boje się o coś innego, ponieważ gdy się na coś patrzę, dookoła obraz mam taki jakby rozmazany, za jakąś jakby kolorową mgłą.... W ostatni wieczór czułem, jakbym miał duże ciśnienie w oczach, tak jakby mi dosyć mocno pulsowały... Zauważyłem też błyski , takie jakby pioruny 0 zdarzyło mi się dwa razy. Co powinienem w takiej sytuacji zrobić ?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Informacje dla rodziny pacjenta przygotowującego się do operacji zaćmy

Pacjent, u którego będzie operowana zaćma, powinien się odpowiednio przygotować. Muszą przed zabiegiem poddać się niezbędnym badaniom. Wszystko po to, by wszystko odbyło się bez komplikacji.

Witam serdecznie.
Przede wszystkim konieczne jest dokładne badanie okulistyczne - ocena dna oka, nerwu wzrokowego, ciśnienia śródgałkowego. Oprócz badania okulistyczne konieczna może okazać się również ocena neurologiczna. Problemy ze wzrokiem które Pan opisuje mogą wynikać bowiem zarówno z problemów okulistycznych jak i chorób ośrodkowego układu nerwowego.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy