Co jest powodem zalegania flegmy w gardle?

Witam, od wielu miesięcy zalega mi flegma w gardle, w ciągu dnia ciągle "chrząkam", a rano mam zatkane całe górne drogi oddechowe. Z czym to jest związane? Może z 3 migdałem ? W 2010r miałem wycinany, nie wiem czy mógł urosnąć na nowo? Mam 19 (rocznikowo 20) lat. Pozdrawiam, dziękuję z góry za wszelką pomoc

Lek. Wojciech Zygmunt

Dolegliwości opisane przez pana mogą sugerować przewlekły nieżyt nosa i/lub zatok przynosowych. Przyczyną, takich przedłużających się zaburzeń może być alergia. Polecam wizytę u alergologa oraz laryngologa. Pozdrawiam i życzę zdrowia.