Flegma w gardle po przebudzeniu

Witam. Od 3 miesięcy po przebudzeniu miewam flegmę w gardle (flegma daje się odkrztusić) i zatkany nos. Z nosa wydmuchuję zaschniętą zieloną wydzielinę. Czym to może być spowodowane i jak się z tym uporać? Pozdrawiam Angelika (31 lat).

Piotr Pilarski

Mogą to być objawy przewlekłego zapalenia nosa i zatok przynosowych. Wskazana jest wizyta u laryngologa.

Pozdrawiam.