Co jest przyczyną przerostu sercowego u płodu?

Mój problem polega na tym, jestem w 31 tygodniu ciąży i miałam robione echo serca płodu okazało się że dziecko ma przerośnięty mięsień sercowy. Zlecono mi badanie na CRP i mam podwyższone 15.45 mg/l, a także zrobiono mi badanie na posiew moczu i wymaz z pochwy, okazało się że mam bakterię i grzybicę.

Czy przyczyną przerostu mięśniowego może być właśnie ta bakteria? Czy to jest wada serduszka dziecka? Strasznie się martwię. Pozdrawiam, Sylwia

KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry!

Zakażenie dróg rodnych nie ma nic wspólnego ze zmianą w sercu dziecka. Powinna się Pani zgłosić do Poradni Wad płodu w celu dalszej diagnostyki dziecka.
z poważaniem