Co jest przyczyną puchnięcia kończyn?

Witam. Proszę o informację co może być przyczyną puchnięcia? W lecie byłam nad morzem i po przejściu brzegiem morza odcinka ok. 5 km. spuchły mi stopy- kostek nie było widać. Będąc w górach również po przejściu dłuższej trasy, spuchły mi dłonie. Nie wiem czy ma to znaczenie, że w różnych warunkach puchły mi inne części ciała. Proszę o informację co może być przyczyną puchnięcia/ Pozdrawiam, Anka.

Pytanie czy jest Pani zdrową osobą czy ma choroby współistniejące - pełny wywiad lekarski,badanie przedmiotowe u lekarza rodzinnego i dopiero wówczas możliwe będzie ocenienie sytuacji