Co jest przyczyną swędzenia dolnych części nóg?

Witam jestem mężczyzną w wieku 42 lat i od kilku lat borykać się z uporczywym swędzenieM dolnych części nóg,wywołują je małe guzki które po rozdrapaniu powodują powstanie czerwonych placów które następnie ciemnieja i pozostają na długo lub na stale ,jak je wyleczyć dodam że byłem już u czterech dermatologów a efekty pomocy są doraźne , jeden mówi że to egzema inny że gronkowiec złocisty ,proszę o pomoc lub radę

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna Diagnostyka. Przede wszystkim wykonanie badań labolatoryjnych z krwi a być może także pobranie wycinków i określenie czym są poniższe zmiany. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego który pokieruje w odpowiednie miejsce