Co jeszcze mogę zrobić, by zmniejszyć trądzik?

Mam 17 lat. Jestem dziewczyną. Problemy z trądzikiem są u mnie dziedziczne. U mnie zaczęło się gdy miałam 15 lat. Wtedy to ukrywałam wypryski pod pudrami, itd. W porę się jednak zorientowałam, że to bezcelowe. Poszłam do dermatologa. Ten zapisał mi Tetrysal, aknemycin (mogę się mylić w nazwach, bo to kilka lat temu było). Pogorszyło się... A po antybiotyku doustnym byłam zmęczona i ciągle spałam. Gdyby to miało mi pomóc to ok. Ale wygladałam coraz gorzej. Zminiłam lekarza - ten zalecił mi Unidox, brewoxyl. Pomogło... nie było skutków ubocznych. Trwało to, dopóki nie zrobiło się ciepło i nie odstawiłam UNIDOXU. W lato żadne maści nie skutkowały (miałam krosty ropne). Dodam, że u mnie krosty są zlokalizowane w okolicy ust i nosa. Mój lekarz zmienił mi antybiotyk na devorcin (mam nadzieje, że dobrze zapisłam), po którym zwracałam jedzenie. Wróciłam więc do Unidoxu, został mi przepisany Dunac (po wszytkich żelach jakich używałam miałam o wiele gorszy stan skóry niż pzredtem). Wreszcie w lutym nadal brałam Unidox, ale też na ropne krostki - mupirox oraz na blizy (fantastyczny - NO-SCAR). Twarz sie stawała coraz gładsza i nawet w czasie miesiączki wyskawiałay małe krostki. W wakacje, kiedy ostawiłam UNIDOX, było przez chwilę źle, ale potem wsyztko wróciło do normy - czyli do leczenia tylko blizn. Od ok. 5-7 dni zsypało mnie tak, jak rok temu po wakacjach. Znów biorę leki i mam nadziej, że przejdzie. Poza tym wiele pomaga mi przemywanie częste twarzy nawilżającymi chusteczkami dla dzieci. Do wakacjach tegorocznych stosowałam dietę - zero kawy, zero słodyczy, zero przyprawiania potraw, kwaśnych i słonych rzeczy, jadłam dużo warzyw, nie jadłam jasnego pieczywa, wzbogaciłam też dietę wiekszą ilością jajek i wątróbki. Potem zaprzestałam tego w nadziei, że moja przygoda z trądzikiem się skończyła. Nie stosuje żadnych kosmetyków z drogerii, tylko to, co zaleca mi lekarz. Nie wyciskam krost, nie dotykam buzi nieumytymi przedtem dłońmi. Moje objawy z trądzikiem są o tyle problematyczne, że w czasie wysypu krost, czuję sie fatalnie, boli mnie buzia - a raczej te okolice, na których się on pojawia. Nie chcę sie poddawać... Co mogę jeszcze robić, by z nim walczyć?

KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Trądzik - podstawowe informacje

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Z tego co Pani opisuje, wnioskuję, że jest Pani bardzo zaangażowana w pielęgnację skóry. Zarówno stosowane kosmetyki, preparaty są właściwe i nie wymagają korekty z mojej strony. Proszę może spróbować maseczek oczyszczających z glinką zieloną lub z dodatkiem alg brunatnych (np. Bielendy) oraz specjalnie dobranych do potrzeb skóry trądzikowej witamin (Dormin, CeraNova).

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty