Co jeszcze może wpływać na brak wytrysku?

Witam od jakiegoś czasu nie mam wytrysku jest to w takiej płynnej formie jest to dla mnie bardzo uciążliwe, byłem u urologa badał mnie na prostatę niby wszystko ok robiłem rezonans na przysadke muzgową bo mi kazał i wszystko dobrze, gdzie mam się udac
MĘŻCZYZNA, 47 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

brak wytrysku określany jest jako aspermia. Przyczyn takiego stanu jest bardzo dużo. Wśród nich można wymienić: urazy mechaniczne, niedobory androgenów, przerost prostaty, niedrożność przewodu wytryskowego, zapalenie dróg moczowych czy nieprawidłową budowę układu rozrodczego.

Wpływ na brak spermy mają również choroby, takie jak cukrzyca, stwardnienie rozsiane, nadciśnienie tętnicze lub choroba Parkinsona. Znaczenie ma także styl życia, chroniczny stres oraz przyjmowane leki.

Najlepiej udać się do lekarza urologa i opowiedzieć mu o swoim problemie. Aby poprawić jakość życia seksualnego należy bowiem znaleźć źródło problemu.

Więcej informacji na temat zaburzeń wytrysku znajdzie Pan w jednym z naszych artykułów, który znajduje się pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-wytrysku-przyczyny-i-diagnostyka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty