Co jeszcze może wpływać na brak wytrysku?
Witam od jakiegoś czasu nie mam wytrysku jest to w takiej płynnej formie jest to dla mnie bardzo uciążliwe, byłem u urologa badał mnie na prostatę niby wszystko ok robiłem rezonans na przysadke muzgową bo mi kazał i wszystko dobrze, gdzie mam się udac

MĘŻCZYZNA, 47 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
brak wytrysku określany jest jako aspermia. Przyczyn takiego stanu jest bardzo dużo. Wśród nich można wymienić: urazy mechaniczne, niedobory androgenów, przerost prostaty, niedrożność przewodu wytryskowego, zapalenie dróg moczowych czy nieprawidłową budowę układu rozrodczego.
Wpływ na brak spermy mają również choroby, takie jak cukrzyca, stwardnienie rozsiane, nadciśnienie tętnicze lub choroba Parkinsona. Znaczenie ma także styl życia, chroniczny stres oraz przyjmowane leki.
Najlepiej udać się do lekarza urologa i opowiedzieć mu o swoim problemie. Aby poprawić jakość życia seksualnego należy bowiem znaleźć źródło problemu.
Więcej informacji na temat zaburzeń wytrysku znajdzie Pan w jednym z naszych artykułów, który znajduje się pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-wytrysku-przyczyny-i-diagnostyka.