Problem z wytryskiem

Mój chłopak jest po czterdziestce. Chcę zajść w ciążę, lecz jakoś nam nie wychodzi. Ze mną wszystko w porządku, byłam u ginekologa, a on ma dziecko z pierwszego małżeństwa. Chłopak podczas wytrysku nie ma tego ciśnienia i sperma ma kolor przezroczysty. Co może być przyczyną? Chłopak choruje na blok lewej odnogi serca i lekarze podejrzewają u niego sarkoidozę. Czy choroby mogą wpływać na to wszystko, czy to może być wiek? Proszę o szybką odpowiedź i pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam serdecznie!
Zmniejszona ilość spermy nie musi być powodem niepłodności. W praktyce do zapłodnienie potrzebna jest niewielka ilość spermy. Jeżeli obawiają się Państwo, że charakter spermy uległ zmianom warto wykonać badanie spermy, które określi jej ilość, ogólną ilość plemników i ich ruchliwość. Mała ilość spermy nie wyklucza możliwości zapłodnienia, ważne są jej parametry. Mała ilość spermy może być związana z zaburzeniami układu rozrodczego, ale może występować także przy odwodnieniu. Warto, by partner wypijał ponad 2 litry wody dziennie.
Pozdrawiam.