Dlaczego jakość mojej spermy uległa spadku na jakości?

Witam mam dość nietypowy problem, ale do rzeczy. Podczas masturbacji moja sperma zawsze jest biała i gęsta natomiast podczas seksu przezroczysta i wodnista, Nie mam pojęcia co ma na to wpływ. Dodam ze nawet gdy nie dojdzie do seksu z moja partnerką a zaczniemy się namiętnie całować albo lekko pieścić to podczas masturbacji nawet po kilku godzinach sperma nadal jest wodnista i przezroczysta. Dlaczego tak jest ze wystarczy kontakt z moją partnerka żeby jakość mojej spermy uległa spadku na jakości?

Dzień dobry,

Jakość nasienia ocenić można w oparciu o wynik jego badania, które, ogólnie mówiąc, dotyczy ilości w nim plemników, prawidłowości ich budowy i ruchliwości. Można, co prawda domniemać, że gęste i białe nasienie zawiera więcej plemników, niż jak Pan opisał - przezroczyste i wodniste, jednak ocena taka nie byłaby wiarygodna.

Możliwe, że kolor i gęstość Pana nasienia podczas stosunku z partnerką uzależniony jest od dodatkowego jego składnika - mianowicie płynu preejakulacyjnego - który jest wydzielany podczas podniecenia. Jak można przypuszczać, ilość tego płynu jest większa podczas seksu niż podczas masturbacji. Dodać też trzeba, że ilość wydzielanego preejakulatu może być nawet większa, niż ilość nasienia podczas wytrysku.

Jeżeli wciąż jednak martwi Pana jakość Pana spermy, może Pan ją po prostu zbadać.

Pozdrawiam.