Dlaczego sperma jest przezroczysta?

Mam przezroczysta spermę. Sprawa wygląda tak, że mam 14 lat i od roku prawie codziennie się masturbuję, lecz jeszcze nigdy nie wytrysła mi biała sperma. Zdarzyło się z 4-5 razy, że sperma miała pera plemników bo to było widać, ale ostatnio w ogóle. Czy ma to związek z moja płodnością?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Proszę pamiętać, że sperma nigdy nie jest białym płynem, a raczej przezroczystym, w którym znajduje się biała zawiesina i która szybko ulega uwodnieniu. Ponadto w przypadku częstych masturbacji, ze względu na zmniejszoną ilość plemników w kolejnych porcjach nasienia, sperma  może przybierać formę bardziej przezroczystej cieczy.
Ponadto proszę pamiętaj, że dopiero rozpoczynasz okres dojrzewania, podczas którego dojdzie do bardzo wielu zmian w Twoim organizmie, włącznie ze składem spermy.