Możliwość zapłodnienia przy trzecim wytrysku

Witam, uprawiałem seks z dziewczyną i do pierwszych dwóch zbliżeń użyliśmy prezerwatyw. Tylko że potem naszła jeszcze ochota na trzecie zbliżenie i do tego, niestety, nie użyliśmy prezerwatywy. Moje pytanie jest takie: czy jest bardzo duża możliwość zapłodnienia po trzecim wytrysku nasienia? Słyszałem, że już przy drugim wytrysku jest znacznie mała ilość plemników, co prawie uniemożliwia zapłodnienie.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Czy w ciąży należy jeść za dwoje?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Faktycznie, może dojść do zmniejszenia liczby plemników w kolejnych porcjach ejakulatu. Musi Pan jednak być świadomy, że nawet 1% ejakulatu (czyli około 3 mln plemników) jest w stanie doprowadzić do zapłodnienia (przy zachowanej prawidłowej ruchliwości). Pana pogląd najprawdopodobniej jest odzwierciedleniem dość rozpowszechnionego nieporozumienia, dotyczącego badania nasienia w ośrodkach zajmujących się niepłodnością. Zwykle, jeśli u mężczyzny badanego w takim ośrodku, stwierdza się zmniejszoną liczbę plemników, może on być niepłodny, ale w związku z innymi czynnikami, takimi jak ruchliwość plemników, nieprawidłowości ich budowy czy obecność przeciwciał.

Zdrowy mężczyzna jest w stanie doprowadzić do zapłodnienia nawet w 3 z rzędu stosunku, który przebiega bez zabezpieczenia.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty