Dlaczego mam te problemy ze szczytowaniem?

Witam, mam problem. Od razu przechodząc do meritum nie mogę osiągać orgazmu, ani nie ejakuluję wcześniej miałem ten problem tylko gdy współżyłem natomiast teraz jest tak nawet podczas masturbacji. Jest to dla mnie niepokojący sygnał, że coś jest nie tak... Mam 20 lat, lekką stulejkę, byłem poddany zabiegowi frenuloplastyki w przeszłości, palę papierosy, podejrzewam cukrzycę, jestem osobą z ASD i szczerze trochę mam tych przypadłości, ale to, że nie mogę się już zaspokoić jest dla mnie przykre i mega dziwne. Co państwo radzą zrobić w moim przypadku? dodam, że no jestem otyły i prowadzę bierny tryb życia przez depresję. Liczę na odpowiedź, pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

radzimy udać się do urologa, aby dowiedzieć się co jest powodem braku ejakulatu. Wśród możliwych przyczyn wyróżnić można: niedobór estrogenów, niedrożność przewodu wytryskowego, zapalenie dróg moczowych, nieprawidłową budowę układu rozrodczego, a także uraz mechaniczny.

Czasem jednak problem ten ma związek z chronicznym stresem, nieodpowiednim trybem życia oraz cukrzycą, a o tym Pan wspomina w opisie. Bardzo możliwe więc, że problemy z ejakulatem oraz orgazmem wynikają z prowadzonego stylu życia. Aby wykluczyć inne przyczyny należy jednak skonsultować się z lekarzem. Pomocna mogłaby się okazać także wizyta u seksuologa.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pan poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-wytrysku-podczas-stosunku-u-41-latka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prawdopodobienstwo-braku-wytrysku-na-tle-nerwowym,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-ejakulacji-podczas-stosunku-od-kilku-lat.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.