Czy mógł być to kobiecy orgazm?

Witam, masturbuję się już od ponad roku. Pieszczoty dotyczyły głównie łechtaczki. Zawsze kończyło się to orgazmem, który rozchodził się po całym ciele. Podczas pieszczot pochwa zawsze robiła się wilgotna. W ostatnim czasie podczas masturbacji łechtaczki, podczas orgazmu z pochwy wydostało się dużo wodnistego, bezwonnego płynu. Miałam tak pierwszy raz, ale za drugim i trzecim razem, za pośrednictwem postarania się i napięciu mięśni płyn znów się wydobył. Sądzą Państwo, że mógł to być kobiecy orgazm? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

trudno to ocenić – kobieca ejakulacja to nadal wielka niewiadoma, natomiast sądząc po Pani opisie jest to niewykluczone.

Kobiecy wytrysk to płyn różniący się nieznacznie składem – u niektórych kobiet skład przypomina mocz, u innych raczej spermę. Jest zazwyczaj przezroczysty, a jego ilość to kwestia indywidualna, natomiast gdy pojawia się w nadmiarze, trudno go przeoczyć. Więcej informacji w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/wytrysk-u-kobiet.

Ważnym tropem w tych dywagacjach jest rozróżnienie wydzieliny od moczu – a nie jest to trudne. Zatem, jeśli płyn wydobywający się podczas Pani orgazmu jest przezroczysty i raczej bezwonny, to można założyć, że to kobiecy ejakulat. Być może wypowiedzi naszych ekspertów Panią zainteresują, zachęcam do lektury: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-wyeliminowac-kobiecy-wytrysk-podczas-stosunku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.