Co może znaczyć ta dolegliwość przy masturbacji?

Witam, przychodzę tutaj do was o nietypowa pomoc dość krępująca dla mnie. Mam 18 lat i jestem dziewica. Od 2 lat masturbuje się a od 2 Miesięcy używam do tego wibratora. Podczas używania wibratora zauważyłam ze 2 minuty przed orgazmem popuszczam mocz raz mało raz dużo. Po prostu Nwm o co chodzi. Dodam jeszcze to ze zauważyłam, że zmieniło mi się miejsce w pochwie jeśli chodzi o dochodzenie. Może mi ktoś to wytłumaczyć?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

proszę bacznie przyjrzeć się wydzielinie, którą nazywa Pani moczem, ponieważ przypuszczam, że należy Pani do stosunkowo wąskiego grona kobiet, które podczas orgazmu mają tzw. kobiecy wytrysk. Jest to płyn mający wiele wspólnego z męską spermą (choć oczywiście pozbawiony jest plemników) oraz poniekąd moczem (pochodzi z cewki moczowej). Nadal niewiele wiadomo o tym zjawisku, ale ponoć jest oznaką wyjątkowo intensywnych doznań. Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/wytrysk-u-kobiet.

Drugiej części pytania nie rozumiem, więc nie wiem, czy będę w stanie pomóc, natomiast być może zmiana doznań po dłuższym czasie używania wibratora ma związek z przerwaniem błony dziewiczej, która wbrew powszechnie krążącym mitom może przypominać półksiężyc (a nie okrąg) i być bardzo elastyczna, ale też przerwać się nawet podczas intensywnie uprawianego sportu czy wkładania do pochwy tamponu. Tutaj więcej informacji: https://portal.abczdrowie.pl/blona-dziewicza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.