Wytrysk kobiecy - czy to normalne?

W czasie orgazmu - nie zawsze - z cewki moczowej wytryska mi wg mnie mocz, gdyż ma intensywny zapach. Mogę być w ubikacji zaraz przed i tak to nic nie daje. Ilość "płynu" bywa olbrzymia. Nie wiem, kiedy mój organizm mógłby to wyprodukować. Badanie moczu łącznie z posiewem są dobre, żadnych zmian anatomicznych mój ginekolog nie stwierdził. Jedyne, co zostaje to badanie wysiłkowe moczu. Z tym, że ja nie popuszczam moczu - nie mam z tym problemu. I zawsze jest to w czasie orgazmu, nie przed. Czy ktoś wie, co to może być? Martwię się tym.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Badania dowodzą, że nawet u 70% kobiet dochodzi do wytrysku. Wypływająca ciecz, zwykle mylona z moczem, w rzeczywistości jest wydzieliną gruczołów przedsionkowych mniejszych, kobiecego odpowiednika prostaty. Do jej wypływu dochodzi zwykle w trakcie orgazmu lub chwilę po nim. Objętość jest osobniczo zmienna.

Kobiecy wytrysk jest zjawiskiem fizjologicznym i nie wymaga leczenia.

Pozdrawiam.