Co zawiera kobiecy wytrysk?

Witam Moja kobieta podczas stosunku potrafi dojść do wytrysku,który jest bardzo obfity Niejednokrotnie kusi mnie by to wypić, lecz zawsze przechodzi mi przez myśl,że ten płyn może być szkodliwy... Może to dziwne, ale nie potrafię znaleźć odpowiedzi w Google wprost :szkodzi-nie szkodzi Pozdrawiam

Dzień dobry!

Kobiecy ejakulat składa się głównie z wody, jest wydzieliną gruczołów. Nie jest moczem (i nie pochodzi z pęcherza moczowego), może zawierać jedynie śladowe ilości moczu. Według mojej wiedzy, spożywanie nie powinno być szkodliwe. Warto, żeby wypowiedział się lekarz, bardziej szczegółowo analizując skład ejakulatu.

Pozdrawiam!