Co mam robić z tym bólem kolan?

Witam co może oznaczać bol kolan podczas chodzenia stania leżenia rwący bol w udzie i piszczeli . Rtg zwężenie przedziałów udowo rzepakowych wolne ciało kostne na kości piszczelowej wyczuwam guzy po całej długości kości piszczelowej po naciśnięciu boli. Bol podczas dotyku po wewnętrznej i zewnętrznej stronie kolana kolana puchną

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywane przez Panią dolegliwości powinny zostać poddane odpowiednim badaniom i być przedmiotem konsultacji u ortopedy.

Taki obraz RTG połączony z występującym bólem może zwiastować wiele poważnych schorzeń, a w szczególności chorobę zwyrodnieniową kolana. Wyczuwalne guzy na kości piszczelowej mogą być rumieniem guzowatym. Tworzy się on podczas stanów zapalnych, wywoływanych najczęściej infekcjami bakteryjnymi lub stosowaniem niektórych leków.

Choroba zwyrodnieniowa kolana swoim negatywnym oddziaływaniem uszkadza chrząstkę stawową kolana. Pacjentowi często dokucza ból, obrzęk, uczucie sztywności kolana oraz blokowanie stawu.

W leczeniu najczęściej stosuje się fizjoterapię, ale pomocna jest też odpowiednia farmakoterapia.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym choroby zwyrodnieniowej stawów:

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-zwyrodnieniowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.