Co robić z bólem tyłu kolana?

Od ponad miesiąca doskwiera mi ból z tyłu kolana. Zaczęło się tak że jak chodziłem to poprostu coś tam czułem to miejsce co jakiś czas zakuje czy zapiecze i trwało może z tydzień. Po tym tygodniu podczas biegania na bieżni ból się nasilił do tego stopnia że musiałem wrócić do domu. Biegam dość rzadko raz w tygodniu może rzadziej. Dalej te dolegliwości występuje o różnym nasileniu jest to ból rwący piekący uciskającą oraz promieniuje do łydki i uda opuchlizna nie występuje. Ruszać mogę normalnie ale po większym wysiłku bol się nasila

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

bóle pod kolanem objawiające się po dużym wysiłku biegowym może oznaczać jakiś problem z naciągnięciem ścięgien. Powodów może być więcej, należą do nich: stany zapalne, choroby zwyrodnieniowe stawów lub choroby o podłożu żylnym i tętniczym.

Najprawdopodobniej jednak taki stan jest spowodowany ciężkim wysiłkiem podczas regularnych ćwiczeń na bieżni. W takich przypadkach często dochodzi do uszkodzenia ścięgien (naciągnięcie, naderwanie lub zerwanie). Dolegliwość ta objawia się bólem pod kolanem (zależnym od stopnia uszkodzenia), a także obrzękiem i zaczerwienieniem.

Zalecamy udanie się do ortopedy celem wykonania odpowiednich badań i postawienia trafnej diagnozy. Możliwe, że potrzebna będzie fizjoterapia.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który w całości poświęcony jest Pana problemowi:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-kolanie-zoltko-naturalnym-lekiem

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.