Jak radzić sobie z tym bólem w pachwinie?

Dzień dobry, uprawiam stretching i od jakiegoś czasu chyba coś naciągnęłam bo np w pozycji motylka jak dociskam udo do ziemi to czuje w pachwinie ból jakby rozrywający. Czasami ta noga mi tez drętwieje jak dłużej siedzę. Niedługo udaje się do ortopedy. Czy może być to coś groźnego?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

bardzo możliwe, że ból w pachwinie wynika z naciągnięcia mięśnia, do którego doszło podczas ćwiczeń. Jest to prawdopodobne zwłaszcza, jeśli regularnie Pani ćwiczy i zauważa problem tylko w niektórych pozycjach.

Proszę więc nie martwić się na zapas, ortopeda z pewnością Pani pomoże lub skieruje do fizjoterapeuty, ponieważ w takich przypadkach fizjoterapia może okazać się bardzo pomocna.

Ból wynikający z naciągniętej pachwiny może łagodzić zimnymi okładami i automasażem. Czasem, gdy występuje stan zapalny, wspomagająco można stosować specjalne maści. Najlepiej jednak stosować się do zaleceń specjalistów.

O tym, co oznacza ból w pachwinie przeczyta Pani w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-pachwinie-co-oznacza-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.