Co mam zrobić, aby polepszyć stan swojej skóry? Dermatolog czy kosmetyczka? Jakie preparaty używać?

Mam 15 lat. Od trzech lat jeżdzę do kosmetyczki na oczyszczanie skóry. Są jakieś poprawy, jednak nadal wychodzi mi dużo wągrów i skóra po 2 tygodniach po wizycie u kosmetyczki jest mało oczyszczona. Na czole mam widoczne pory. Nie wiem co mam dalej robić.

15 LAT ponad rok temu

Trądzik - jak prawidłowo dbać o skórę?

Jeśli jest Pani zaniepokojona stanem swojej skóry, zawsze może Pani udać się do dermatologa, który dokona oceny i w razie potrzeby zaleci odpowiednią kurację, ewentualnie dobierze preparaty do pielęgnacji.

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty