Co mam zrobić po takim uderzeniu?

Witam prawdopodobnie mam coś z blaszka i zatoka po uderzeniu źle widzę ból głowy i mam zawroty głowy czy powinnam czekac na opis radiologa czy udać się od razu do szpitala ? Chwilowo lekarz rodzinny przepisał nimesil do picia 2× dziennie rano i wieczorem uderzyłam się miotła po 20- tym lipca z początku nic się nie działo dopiero od tygodnia bóle zaburzenia widzenia miałam prześwietlenie w piątek ale na wynik mam czekać do wtorku w między czasie lekarz rodzinny poszedł zobaczyć zdjęcie i zaznaczył wątpliwości co do blaszki i zatoki czy mam się czego bać ? Nerwy i stres mnie zabija :(

O ile uderzyła się Pani w głowę 3 tygodnie temu, a obecnie utrzymują się opisywane przez Panią dolegliwości, to należy zgłosić się pilnie do konsultacji u specjalisty neurologa. Jeżeli czeka Pani na opis radiologiczny zdjęcia czaszki, to pilniejsze jest w tej chwili wykonanie badania TK głowy bez kontrastu, którego wynik powinien poznać neurolog. O ile po urazie głowy wystąpiło też pogorszenie ostrości widzenia, to oprócz konsultacji neurologicznej należy również niezwłocznie zgłosić się do kontroli u okulisty. Nimesil można stosować przeciwbólowo zgodnie z zaleceniem lekarza rodzinnego. Dodatkowo warto stosować w opisanym stanie preparat ziołowy Miłorzębu japońskiego, np. Bilobil forte 3 x dz. 1 tabl.

Postępowanie lekarskie na tym etapie wymaga wykluczenia obecności zmian pourazowych w czaszce, zwłaszcza jej złamań oraz ewentualnych obrażeń tkanek miękkich, zwłaszcza w oku i mózgowiu, którego mogą mieć charakter krwotoczny. Tygodniowe opóźnienie po wypadku wystąpienia niepokojących dolegliwości nasuwa w pierwszej kolejności potrzebę wykluczenia przez neurologa pourazowego krwiaka przewlekłego w jamie czaszki. Gdyby w ramach diagnostyki okazało się, że doszło do uszkodzenia zatok obocznych nosa lub blaszki kości sitowej, to w konsekwencji wymagana byłaby konsultacja u specjalisty otolaryngologa, zwłaszcza gdyby nie ustępowały zawroty. Skutki urazu powinny zostać opanowane przy założeniu pilnego podjęcia wskazanych kroków postępowania.