Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mam zrobić po tym uderzeniu w głowę?

Witam. Jakieś 2 tygodnie temu, uderzyłem się mocno w głowę. Było to podczas bardzo gwałtownego wysiadania z samochodu, uderzyłem czubkiem głowy w framugę od drzwi. Wtedy przez parę dni bolała mnie głowa, czułem lekkie odrętwienie po lewej stronie głowy i sztywność w karku. Przeszło mi to po 2-3dniach, ale 2 dni temu po wizycie u fryzjera wyczułem na czaszce z lewej strony 2 lekkie wgłębienia na długość 3-4cm, pierwsze zaczyna się koło ucha i idzie prosto w górę, drugie zaczyna się 1cm za pierwszym i idzie w tej samym kierunku, ale to już mieści się w większości na górnej części czaszki. Martwię się czy to nie jest jakieś pęknięcie po uderzeniu albo inny uraz, bo nie przypominam sobie bym miał te wgłębienia wcześniej. Dodatkowo czuję po tej stronie głowy lekki ból, który wcześniej utożsamiałem z bólem zatok bo choruje na przewlekłe zapalenie zatok, ale od paru dni mam też dziwne uczucie gdy siedzę i nic nie robię tak jakbym miał zaraz zemdleć. Poszedłbym z tym na sor, ale pewnie mi powiedzą, że skoro uraz był 2 tyg. temu to mam iść od przychodni skoro "nic" się nie dzieje, a w przychodni na prześwietlenie głowy będę czekał pewnie parę tygodni. Proszę o odpowiedz, czy to może być coś poważnego czy nie, bo ze stresu nie mogę spać po nocy.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT 2 miesiące temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Do Konsultacji jeśli ból nie mija... .WAŻNY PACJENT i objawy, wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy