Co mam zrobić z tym krwiakiem śródmięśniowym?

Witam mam stwierdzony w przywodzicielu uda krwiak środmiesniowy o wielkości 2.5 cm x 4.5 cm . Lekarz ortopeda zalecił fizykoterapia masaże ćwiczenia rozciągające. Po dwóch wizytach u fizjoterapeuty ból minął. Poszłam.na konsultacje po 4 tyg do innego ortopedy . Ten kazał przerwać masaże rozciaganie bez wykonania ponownego Usg I zalecił laseroterapia oraz ultradźwięki. Która diagnoza lekarza słuchać? Lepsze wizyty u fizjoterapeuty czy zabiegi?

Dobór właściwych technik fizjoterapeutycznych leży po stronie fizjoterapeuty. Odblokowanie krwiaka jest koniecznością, ale nie można robić zbyt szybko, inwazyjnie, ponieważ tkanki muszą się wygoić.

Pozdrawiam, Paweł Czarnocki, Fizjoterapia PANACEUM