Rozlany obrzęk na wysokości kostki

Wita. Na prawym brzuchatym łydki, a dokładnie na przejściu mięśnia w ścięgno od str zewnętrznej pojawił mi się twardy tkliwy guzek (możliwe że jest to zwłókniały krwiak). Mam także rozlany obrzęk na wysokości kostki. Jak to leczyć? Fizykoterapia czy raczej masaż i rozciąganie mięśnia? Czy można zwłókniały krwiak usunąć u fizjoterapeuty

Masaż jest elementem fizjoterapii i w Pani przypadku powinien być wykorzystany jako element terapii. Warto zastosować szerszy zakres oddziaływań aby przyniosło to pozytywny efekt. Sugerowane zabiegi to: ćwiczenia sensomotoryczne stopy, ćwiczenia izometryczne i relaksacja poizometryczna oraz zabiegi fizykalne. Ma Pani objawy "starego" naderwania mięśni - trzeba potwierdzić u fizjoterapeuty. Dobra terapia powinna zlikwidować Pani problem.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki