Ćwiczenia na poprawę ruchomości i wzmocnienie mięśni po złamaniu kości łokciowej

Witam, mój brat jest po złamaniu śródstawowym kości łokciowej i 5 tygodniowym unieruchomieniu od nadgarstka po ramię. Występuję u niego ograniczenie ruchomości w st. łokciowym oraz ramiennym oraz to, że widać, że ta ręka jest 'jak nie swoja'. Jakie mogę zastosować ćwiczenia na poprawę ruchomości, a następnie na wzmocnienie mięśni? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Jestem studentem fizjoterapii, podczas unieruchomienia robiłem mu trochę izometrycznych, a teraz robi trochę ćw. z thera bandem.

Wyznacznikiem przy świeżych złamaniach zawsze powinien być komfort pacjenta i to czy nie czuje bólu. Na wzmocnienie mięśni jak najbardziej ćwiczenia izometryczne, jednak pamiętać żeby ich ilość zwiekszać stopniowo poniewaz kgjest po 5 tygodniach unieruchomienia. Ważne są ruchy czynne, poizometryczna relaksacja mięśni, być może pomocne bedą wzorce z pnfu i stabilizacje, a także techniki terapii manualnej.