Ćwiczenia miesiąc po złamaniu nasady bliższej kości łokciowej

Miesiąc temu potrącił mnie samochod. Złamałam rzepkę u lewej nogi i wyrostek łokciowy i nasadę bliższej kości łokciowej u prawej ręki. Zaraz po wypadku miałam operację na łokieć. Wstawiono mi druty i włożono gips, który niedawno zdjęłam. Lekarz prowadzący kazał już teraz wykonywać mocne ćwiczenia i zmuszać rękę do maksymalnego wysiłku. Jednak fizjoterapeuta, którzy dokładnie obejrzał mój łokieć, stwierdził, że jeszcze za wcześnie na takie ćwiczenia i zalecił trochę łagodniejsze. Co mam robić?

Witam,
radzę posłuchać fizjoterapeuty i stopniowo utrudniać ćwiczenia. Ważne, żeby zachować zakres ruchomości i nie unieruchamiać kończyny.

Witam,
cięzko mi się wypowiedzieć bo nie widziałam badań i samego łokcia. Na pewno ćwiczenia należy wprowadzić, ja wprowadzałabym stopniowo zwiększając obciążenie i intensywnośc. Pomocna może być także terapia manualna.

Pozdrawiam