Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni przed operacją na chondromalację rzepki

Witam Za 9 dni mam operację na chondromalację rzepki Po niej będę miał unieruchomioną nogę w ortezie przez jakiś miesiąc, a co za tym idzie mięśnie nogi nie będą takie jak są teraz. Uprawiam aktywny tryb, gram w piłkę, jednak czy wykonywać jakieś ćwiczenia na wzmocnienie mięśni przed tą operacją? Jeśli tak to jakie Proszę o pomoc

Po operacji chonromalacii raczej nie stosuje się miesięcznego unieruchomienia. Stosuje się niekiedy ortezę ale ruchomą. Przez kilka dni to już trudno będzie wzmocnić mięśnie. Proponuję poćwiczyć chodzenie o kulach bez obciążania nogi, która ma być operowana. Również po schodach. Będzie łatwiej po operacji.