Ćwiczenia fizyczne przy chondromalacji rzepki I stopnia

Od około 2 tygodni mam rozpoznaną chondromalację I stopnia lewego kolana. Jakie ćwiczenia mogę wykonywać by wzmocnić mięśnie stabilizujące kolana ? Kiedy realnie mogłabym jeździć na nartach / desce? Aktualnie przyjmuję siarczan chondroityny, chodzę na zabiegi krioterapia itp. Noszę stabilizator rzepki. Już jest zdecydowanie lepiej mogę zejść i wejść po schodach, ale przysiadow nie. Czy we Wrocławiu jest jakieś miejsce gdzie nauczą mnie jak ćwiczyć?

Witam,

Z całą pewnością ćwiczenia powinny być prowadzone pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty i obejmować trening funkcjonalny. DO poprawy stabilizacji stosuje się różne metody, świetne efekty przynosi metoda PNF. Proszę zrealizować pełen cykl leczenie farmakoterapeutycznego oraz krioterapii, a także rozpocząć ćwiczenia, które po instruktażu będzie można wykonywać w domu. Być może jest to kwestia kilku tygodniu lub miesięcy - nie da się odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ jest to kwestia indywidualna. Skoro widzi Pani już poprawę proszę być dobrej myśli.