Co mogą oznaczać bóle stawów przy chorobie Hashimoto?

Witam. Mam 37 lat. Choruję na hashimoto. Moim problemem są siniaki pojawiające się bez powodu szczególnie na nogach. Często są to wręcz fioletowe krwiaki. Miałam robione badania na układ krzepnięcia i wit.b12 i wszystko w normie. Mam również bóle stawów lecz badanie czynnika reumatoidalnego nic nie wykazało. Szczególnie bolą mnie stopy i nadgarstki. Czy te objawy mają związek z hashimoto czy istnieje inna ich przyczyna?

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Dzień dobry,

na pewno należy poszukiwać przyczyny. Bóle wskazują na stan zapalny - jaki jest wynik OB? Powinna Pani sprawdzić poziom wit. K i C. Prosze wykonac badanie na obecność boleriozy. Polecam konsultacje z hematologiem, który w oparciu o wyniki nie powinien mieć problemów ze zdiagnozowaniem przyczyny.
pozdrawiam