Co mogą oznaczać czerwone i jasne plamy na brzuszku i twarzy?

Witam. Mój 8 miesięczny syn ma od tygodnia czerwone plamy jasne w środku (pierścienie) na brzuszku i twarzy. Są delikatnie szorstkie w dotyku. jaka może być przyczyna takiej reakcji. Pozdrawiam,

Lek. Michał Lenard

Zmiany powinny być ocenione przez pediatrę, który zbada dziecko, oceni prawdopodobną przyczynę objawów i zdecyduje o właściwym leczeniu. Pozdrawiam!