Co mogą oznaczać nieregularne cykle u 40-latki?

Mam 44 lata. 3 lata temu zdiagnozowano u mnie hyperplazje ktora po zabiegu abrazji i lekach ustapila. Okresy staly sie malo obfite i regularne. Niedawno wydluzyl mi sie cykl i krwawienia staly sie bardzo skape. Ciaze wykluczylam robiac tsh w 44 dc i 26 dni po ostatnim stosunku 0.1. Troche stresuje mnie ta nieregularnosc i powoduje lek przed ciaza. Czy wprowadzenie hormonalnej pigulki antykoncepcyjnej bylo by dla mnie w tym momencie bezpieczne i wskazane?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie oznaczyć poziom beta hcg i koniecznie udac się do ginekologa