Co mogą oznaczać plamy na dłoniach?

Witam od miesiąca borykam się z plamami na dłoniach na początku wyglądało to jak małe bezbarwne grudki ,zaskorniki swędziały lecz po stosowaniu wapnia i leku na alergię przestałoolecz z czasem zaczęły się robić czerwone plamy jak po ugryzieniu komara później rozmywac aż mam jeden wielki placek który robi się siny gdy jestem zmarznieta obawiam się że to się rozprzestrzenia czuje na wewnętrznej stronie nadgarska jak by też zaczęły się robić grudki i wszystko po kolei jak wyżej wypisalam jestem za granicą więc nie mam jak udać się do specjalisty

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.