Co mogą oznaczać problemy ze snem u 3-miesięcznego dziecka?

Witam, synek ma skończone 3 miesiące. W dzień ma tryb: 1,5-2 godziny czuwania, 1-2 godziny snu, natomiast w nocy jest tragedia. Usypiam go po kąpieli około godziny 21, za dwie godziny budzi się na karmienie, następnie około 2 w nocy, po tym czasie budzi się co godzinę, raz na karmienie, raz bez powodu i tak do rana. Dodatkowo w nocy ciężko jest go uśpić, czasem trwa to 40 minut, nie płacze, ale wierci się nawet kołysany w wózku i trzeba go uśpić na rękach. W dzień jest zupełnie inaczej, wystarczy kilka razy zakołysać go w wózku i już śpi. Dodam, że synek karmiony jest wyłącznie piersią, jedynie przepajam go koperkiem lub wodą, ostatnio nawet melisą, ale to też nie pomaga. Synek nie jest najspokojniejszym dzieckiem, ale nie mogę powiedzieć, że cały czas dokucza. Proszę o pomoc, bo te nieprzespane noce doprowadzają mnie do rozpaczy.

Proszę nie podawać dziecku melisy, kopru ani wody, wystarczy mu karmienie piersią. Niestety początki takie bywają, dzieci nie śpią, nie mają jeszcze wyrobionych nawyków. Musi Pani to przetrwać