Co mogą oznaczać siniaki na nogach?

Witam. Od lat mam żylaki. ale ostatnio znajoma zwróciła uwagę że nie wyglądają jak typowe żylaki. wygląda to jak siniaki. część jest jak by świeża i o intensywnej barwie. inne są bledsze ale są zawsze. noga jest raczej tkliwa i opuchnieta w stosunku do tej drugiej. czy to była poprawna diagnoza.

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Witam
Na podstawie takiego opisu trudno jest wyrokować, jaki jest charakter zmian na nogach. Niewydolność żylna, która może się objawiać powstawaniem żylaków we wczesnej fazie daje zmiany o typie teleangiektazji czy wenulektazji, dlatego nie sposób wykluczyć, czy opisywane przez Panią zmiany mają stanowią ekspresję choroby określanyj jako niewydolność żylna, czy też mają inne podłoże. Badaniem podstawowym i w wielu przypadkach rozstrzygającym jest USG Doppler układu powierzchownego żył kończyn dolnych. Zapraszam na konsultację
Z wyrazami szacunku
Jan Bujok
Chirurg, flebolog, proktolog
Kriocentrum, ul. Wyszyńskiego 103 05-420 Józefów
Tel: +48 22 779 28 21; +48 22 423 01 87; +48 504 171 106