Co mogą oznaczać zaburzenia wzroku i ból głowy u 14-latki?

Witam u mojej 14 letniej córki od 2 miesięcy źle widzi tak jakby przy jasnych kolorach na czarnym widzi tęczowe poswiaty. Byłam z nią u okulisty i wyszlo ze ma ciśnienie w oku podwyższone. I a ogoł ma strasznie wysokie cisnienie wczoraj miala 123 na 68 a u okulisty 134 Do tego wieczorem dochodzą bóle głowy na czole i z tyłu jakby skronie. I gdy ciśnienie jest wyzsze np. Gdy jedzie na rowerze BARDZO szybko to gdy sie zatrzymie ma wszytsko rozmazane. A wiec te bole glowy i te oczy moze byc spowodowane tym ciśnieniem?? Proszę o odp

Pełna ocena okulistyczna, Czy potwierdzono jakrę? Jakie leki ? obciążenia rodzinne ??
Potrzebny pełny wywiad, badanie; Ważna kompleksowa ocena neurologiczna; ocena stanu zdrowia, obciążeń, nastroju, snu; trybu życia, Pozdrawiam i zapraszam