Co oznacza zaburzenie widzenia po zapaleniu zatok?

Witam. U mojej 14 letniej córki (może to zbieg okolicznosci) od momentu gdy miala zapalenie zatok przewlekłe (jakieś 3 miesiące temu) to gorzej widzi tzn. Gdy patrzy na jasne kolory na ciemnym tle to widzi tęczowe poswiaty w pionie przeważnie na białym kolorze , na różowym niebieskim itp widzi tylko poswiaty bylam z nią u okulisty , dno oka w porządku i reszte badań tez wyszlo jej ze ma cisnienie w oku i mala wada jej wyszła (ale za mała na okulary) i na ogół ma wysokie ciśnienie bo gdy okulista mierzyła miala 134 na 68 a dzień później 124 na 68 . Przy okazji gdy jedzie dynamicznie na rowerze i sie zatrzymie to widzi nie wyraznie bardzo,ale po chwili to ustępuje. A wiec czym są spowodowane te poswiaty i cisnienie???

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u pediatry i ocena ogólna dziecka a ciśnienie względem odpowiednich siatek centylowych ,oczywiście ponowna wizyta u okulisty i jak sadze szersza diagnostyka