Dlaczego mam zaburzenia widzenia?

Witam dlaczego przed widzeniem widze ze lewe oko jest normalne obrazy ladne a prawe oko troche ciemniejsze ze nie chodzi mi o kolor tęczówki tylko, ze jak patrze przyslanające jedno oko tylko tym drugim na świat, to obrazy są rózne. W jednym widzie świat jasniej, szerzej a w drugim jakby pomieszczenie bylo niedoświetlone, obraz jest taki jakby przyciemniony i pewnie o troszkę jakby mniejszej średnicy do oglądu

Witam. Ma Pan zaburzenia widzenia związane z optyką oka ,które widzi ciemniej. Moze to być związane z zapaleniem naczyniowki ,siatkówki ciała szklistego,chorobą układową, zapaleniem okolic oka, anemią,infekcją sporadyczną/w tej chwili/ jak również z uszkodzeniem/zapaleniem plamki zółtej. Wyrażnie jest gorszy kontrast,kolory są bledsze i obraz nieco ciemniejszy. Zalecam badanie u okulisty.Przyczyna jak Pan widzi może być bardzo różna. Pozdrawiam serdecznie