Zaburzenia widzenia kolorów w jednym oku

witam, mam problem z prawym okiem, widzi otoczenie w troszke ciemniejszysch barwach w porownaniu do lewego, w ciagu 2 lat byłęm profaliktycznie u okulisty 7 razy i kazdy mowi ze jest ok a wg mnie to prawe widzi troche inaczej (ciemniej) a w nocy roznica ta jest spora!! o co tu moze chodzic?????

Witam. Ma Pan niewielkie uszkodzenie komórek plamki tego oka które ciemniej widzi. Uszkodzenie może być od słońca lub np spawania, lub lasera np na dyskotece..Mogą to być też druzy twarde w tej okolicy.Kolory są bledsze i mniej kontrastują niż w drugim oku.Zalecam dietę bogatą w tłuste ryby i zielone świeże warzywa ;brokuły, szpinak, paprykę.Na tabletki jeszcze będzie czas. Pozdrawiam