Co mogę jeszcze zastosować na moje wypryski?

Od kilku lat borykam się z problemem wyprysków / suchej skóry na dłoniach, robiłem następujące badania: posiew w kierunku grzybów drożdżopodobnych, pleśniowych i dermatofitów - wynik ujemny wycinek histopatologiczny - 'obraz odpowiada wypryskowi' posiew wymazu ze zmian skórnych - nie wyhodowano drobnoustrojów Robiłem sobie testy płatkowe - nie jestem na nic uczulony stosowałem miejscowo następujące specyfiki: 1. maść robiona na zamówienie, skład: ac. salicyci 0,25, ac. lactici 0,25, ag. dest i jeszcze 2 których nie jestem w stanie rozszyfrować 2. maść robiona na zamówienie (skład hydroloticani 0,2, 1% sol. ac. botici, amg cholesteroci, 20,0 - tutaj też ciężko mi rozszyfrować) 3. belogent maść 4. travogen 10mg/g krem 5. daivobet, maść 6. triderm - krem 7. protopic 0,1% - maść 8. advantan - krem przez ok. 3 lata bylem u ponad 10 różnych dermatologów (u kilku wielokrotnie, bez sukcesu), od dłuższego czasu nie stosuje żadnych maści, jedynie nawilżam dłonie, 'wypryski' nieustannie powiększają się, choć w niektórych miejscach jakość skóry poprawia się - pozostaje jedynie lekkie zaczerwienienie, 3 lata temu miałem wysuszoną skórę wokół jednego paznokcia i przez te 3 lata te 'wypryski' ' rozprzestrzeniły się w sumie na 7 palców. Czy mógłbym prosić o jakąś poradę jakiego sposobu mógłbym jeszcze spróbować? dodam jeszcze, że zawsze miałem tendencje do suchej skóry u rąk - szczególnie w zimie, natomiast te problemy z 'wypryskami' zaczęły się dopiero ok 3 lata temu zdjęcia: https://photos.google.com/share/AF1QipPQwo9HOFsV7b6N88x2LZA5phXnWJgXpTbhzSjhrP0Wy41H_PSOew-myeuGq8y0dA?key=U3ZVYTdndmpxNTNHTVlRdWZkaS0yTTdDOXB1dXlR

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl