Co mogę podać dziecku żeby złagodzić kaszel?

Witam mój syn lat 5 ma męczący kaszel w nocy, jest on suchy dostaliśmy inhalacje berodual i nebbud ale wogule nie ma poprawy , podejrzewa alergie ponieważ ja i mąż jesteśmy alegikami. Ci można dziecku podać?

Redakcja abcZdrowie

Witam, tak, możliwe, że syn jest alergikiem, ale to niestety mogą potwierdzić tylko testy w poradni alergologicznej. Suchy kaszel bywa męczący, głównie dlatego, że potrafi długo trwać i przez to budzi niepokój. Jeśli przepisane leki nie działają, proszę skontaktować się z lekarzem i poinformować go o tym fakcie – być może konieczna będzie zmiana leczenia. W przypadku podejrzenia alergii lekarz może wystawić e-receptę na leki antyhistaminowe, zmniejszające nadreaktywność oskrzeli. Odsyłam również do artykułu klasyfikującego rodzaje kaszlu – nie zawsze mamy do czynienia z kaszlem mokrym lub suchym: https://portal.abczdrowie.pl/kaszel-u-dziecka. Należy zadbać o odpowiednie nawilżenie w pomieszczeniu, w którym dziecko śpi – klasyczne nawilżacze powietrza powinny poprawić sytuację i przynieść dziecku ulgę. Dodatkowo warto podawać łagodzący syrop przeciwkaszlowy – nawilży on podrażnioną śluzówkę. Jeśli dziecko nie jest uczulone, można podawać ciepłą wodę osłodzoną lekko miodem. Więcej o suchym kaszlu tu: https://portal.abczdrowie.pl/suchy-kaszel-u-dziecka-czym-jest-inne-rodzaje-kaszlu. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.