Co mogę zrobić z tym krwawieniem?

Witam mam 20 lat. Tydzień temu skończył mi się okresz który był spóźniony około miesiąca. Dzisiaj znowu krwawie dość obficie a w tym miałam pierwszy raz dość duży skrzep. Co może być tego przyczyną? Niestety na ten moment nie mam ubezpieczenia ani pieniędzy by iść do ginekologa... co mogę zrobić?..
KOBIETA, 21 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

nieregularne miesiączki i obfite krwawienia wraz z pojawieniem się dużych skrzepów mogą być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak zaburzenia hormonalne, polipy lub mięśniaki macicy, problemy z tarczycą, czy stres. Jeśli ten problem nigdy wcześniej się nie pojawił, a objawy nie przedłużają się lub nie nasilają, to raczej nie ma powodów do zbytniego niepokoju.

Domowe sposoby, które mogą pomóc w zmniejszeniu dolegliwości to picie naparu z pokrzywy i unikanie gorących kąpieli.

W tym momencie proszę monitorować stan swojego zdrowia i pomyśleć o tym, aby jak najszybciej się ubezpieczyć. Jeśli Pani to zrobi, a problem będzie się powtarzał, zalecamy kontrolę u ginekologa, ponieważ tylko odpowiednie badanie będzie w stanie określić dokładnie stan Pani zdrowia.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-miesiaczka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.