Co mogło spowodować podrażnienie kącików oczu?

Dzień dobry! Od kilku dni mam podrażnione zewnętrzne kąciki oczu. Bolą mnie i lecą z nich od czasu do czasu łzy. Dodam że ostatnio malowałam oczy korektorem puderm i różnymi cieniami i zastanawiam się czy to właśnie nie od tego zwłaszcza że nigdy mi się coś takiego nie przytrafiło chyba że po pomalowaniu oczy eyelinerem ale już dawno przestałam go używać. Nie wiem co mam w takiej sytuacji zrobić...

proponuję stosować chusteczki do higieny brzegów powiek Blephaclean, ew. przepłukiwać solą fizjologiczną. być może ma Pani zapalenie spojówek - najlepiej udać się na badanie