Piekące, suche, zaczerwienione oczy: jaka może być przyczyna?

Witam, od pół roku borykam się z pewnym problemem i szczerze mówiąc nie wiem co mam zrobić. Korzystałam już z pomocy pięciu okulistów i każdy mówił coś innego. Najpierw dowiedziałam się, że mam ubytki w rogówce, później, że alergiczne zapalenie spojówek, a później, że zespół suchego oka. Moje oczy są w coraz gorszym stanie. W tej chwili mogę pomarzyć o noszeniu soczewek, mimo iż nosiłam je przez wiele lat i nic się nie działo. Oprócz tego nie mogę się malować, bo zaraz całe białka robią się czerwone. Oczy są suche, pieką i czasami swędzą. Na białkach, w szczególności dookoła tęczówek, ale nie tylko, robią się różowe plamy. W tej chwili co godzinę stosuję sztuczne łzy i od czasu do czasu przez kilka dni zakraplam antybiotykiem, który pomaga na dwa/trzy dni (nie więcej). W tym samym czasie co problemy z oczami zdiagnozowano u mnie łojotokowe zapalenie skóry i zastanawiałam się również czy te dwie dolegliwości mogą być ze sobą powiązane? Pozdrawiam,

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

łojotokowe zapalenie skóry ma jak najbardziej związek z oczami, a w szczególności z powiekami.
Codzienna higiena brzegów powiek zapobiega odkładaniu się tłuszczu i zaschniętej wydzieliny na rzęsach i powiekach oraz przywraca naturalne dla oka warunki. Dzięki temu zmniejszają się objawy dyskomfortu ze strony oczu, takie jak: podrażnienie, pieczenie, zaczerwienienie, swędzenie lub opuchlizna powiek.

Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne to: rozgrzewanie brzegów powiek, masaż i czyszczenie brzegów. Na rynku dostępne specjalne środki ułatwiające higienę powiek. Krople nawilżające będą wspomagały rogówkę.

Niemniej jednak okresowe kontrole okulistyczne są wskazane.

Pozdrawiam serdecznie.