Zaczerwienione oczy i powieki

Praktycznie codziennie od samego rana gdy wstaje do wieczora mam zaczerwienione oczy tzn. nie same oczy czy też białko, ale końcówki górnych i dolnych powiek. Byłem juz u 2 okulistów ale żaden się nie wyznał co mi jest. Dodam tylko, że kiedy mam te zaczerwienienia oczy pieką/szczypia. Proszę o pomoc.

Witam. Ma Pan zapalenie brzegów powiek, trudno bez badania powiedziec z jakiej przyczyny, ale najcześciej jest nią niewyrównana mała wada wzroku, infekcja np nużeniec/rodzaj mikropasożyta/ oraz bakterie zamieszkujące brzegi powiek. Leczyć należy. Dodrze robi mycie brzegów powiek szarym mydłem z jeleniem. Bierzemy mydło i patyczek z watka do ucha i robimy mydlimy. tym delikatnie smarujemy-myjemy tam gdzie wyrastają rzęsy..trochę szczypie, potem spłukać zimną wodą.Poprawi sie. Inne sposoby są czysto medyczne. Pozdrawiam