Metody usuwania brodawczaków z powiek

witam mam na środku brzegu lewej powiece guzek(brodawczak)ok 8 mm muszę go usunąć jaką metodą jest najlepiej i czy po zabiegu oko nie będzie oszpecone

Witam. czytam,że Pani dodała wielkość i położenie guzka. Dziękuję.Jeżeli guzek obejmuje brzeg rzęsowy i wyrastają z niego włoski rzęsy to niestety radykalne wycięcie może dotyczyć również rzęs-czyli efekt kosmetyczny będzie średni- zostanie łyse miejsce na brzegu powieki. Natomiast jeżeli guzek nie ma łączności z rzęsami to efekt będzie bardzo dobry..Nie pisze Pani czy górna czy dolna. z reguły dolna lepiej wychodzi po zabiegu bo tam jest mniejsza tarczka .Inną metodą jest przymrożenie zmiany/guzka/ lub laserowe CO2 usunięcie, zaoszczędza to brzeg powieki.Robią to chirurdzy plastyczni nie na NFZ. Pozdrawiam