Problem z wypadającymi rzęsami

Witam.chodzi o moje rzęsynigdy nie mogłam na nie narzekać,bo były dośc gęste z długościąteż jest ok.Problem polega na tym,ze ostatnio z jednego oka wypadłą mi połowa rzęs i pozostał pusty placek,minął już miesiąc,owszem widać,czarne punkciki na powiece,ale rzęsy nie odrastają,co robić? N jednym oku mam rzęsy,a na drugim może z 10.Pomocy.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza dermatologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie,.

Rzeczywiście bez badania trudno coś powiedzieć. Częstym powodem wypadania rzęs jest atak roztoczy (nużeńce). Są niewidoczne ale efektem ich działania może być wypadanie rzęs. Jeżeli do tego ma Pani zaczerwienione brzegi powiek, swędzą oczy to mogło się to Pani przydarzyć. Diagnozę musi postawić dermatolog i to on wdroży leczenie lub ewentualnie lekarz POZ