Co mogłoby się stać po zażyciu Moloxinu w przypadku moich dolegliwości z sercem?

Dzień dobry. Od dwóch lat moim problemem są zaburzenia rytmu serca (w rozpoznaniu kardiologa I49). Wcześniej pojawiały się raczej okresowo, a obecnie od sierpnia 2017 r. cały czas jestem na tabletkach Bibloc. Moim drugim problemem są nawracające infekcje zatok, objawiające się uporczywym bólem twarzoczaszki. Podczas dzisiejszej wizyty mój lekarz rodzinny przepisał mi Moloxin na zatoki. Przed zażyciem leku postanowiłam przeczytać ulotkę i okazało się, że nie należy stosować tego antybiotyku przy zaburzeniach rytmu serca. Przeraziły mnie również możliwe skutki uboczne, jak i opinie internautów na temat tego antybiotyku. Ulotka wskazuje, że należy go przyjmować wtedy, gdy inne antybiotyki nie pomagają. Jestem młodą osobą i nie wiem czy leki takiego "kalibru" są w moim przypadku konieczne... Dodam, że podczas tej samej wizyty lekarz przepisywał mi również Bibloc, czyli był świadomy tego problemu. Ta sytuacja nasuwa mi na myśl wiele wątpliwości, m.in.: Czy dzięki temu, że biorę Bibloc, mogłabym wziąć Moloxin, czy wręcz przeciwnie? Co mogłoby się stać po zażyciu Moloxinu w przypadku moich dolegliwości z sercem? Będę wdzięczna za odpowiedź, tymczasem odkładam opakowanie Moloxinu na dno szafy.

Lek. Michał Lenard

Istotnie, tego leku powinno się unikać przy zaburzeniach rytmu serca, ponieważ może on je nasilać. Sugeruję ponowną wizytę u swojego lekarza z prośbą o przepisanie bezpiecznego dla Pani leku. Pozdrawiam!