Co może być nie tak, że mój organizm nie reaguje na podanie insuliny?

Witam Na początku 2017 roku lekarz zdiagnozowl u mnie insulinooporność. Od tamtego czasu brałam Tabletki na obniżenie cukru - metformina. W grudniu okazało się że jestem w 7 tygodniu ciąży. Lekarz kazal mi przestać brać tabletki,poniewaz w ciąży nie wolno przyjmować metforminy. Dieta niestety nie mam pomogła obnizyc cukru na czczo-- bo to z nim mam problem. Lekarz włączył insulinę. O 22 godzinie mam przyjmować dawkę w zależności od glikemi. A o 3.30 sprawdzać czy cukier spadna, czy nie jest za niski. Niestety poziom cukru na czczo i o 3.30 po wstrzyknieciu insuliny się nie zmienia od tyg jest ciągle taki sam. Trzymam się diety. Co moze być nie tak ze mój organizm nie reaguje na podanie insuliny? Pozdrawiam Aneta

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Czasem występuje tzw. efekt z odbicia. Oznacza to, że przy zbyt dużej dawce insuliny następuje hipoglikemia, która powoduje zwiększenie produkcji glukozy przez organizm. Na pewno powinna Pani zgłosić się do lekarza, który pomoże w dobraniu odpowiedniej dawki insuliny.