Co może być powodem długich odstępów między stosunkami?

Co może być powodem długich odstępów między stosunkami? Po odbyciu udanego stosunku nie jestem w stanie osiągnąć wzwodu przez nawet dwie godziny. Zwykle jest to około 90 minut, ale kolejna próba od razu po ujrzeniu pierwszej oznaki powrotu wigoru do członka to dość ryzykowny ruch, gdyż zdarza się nawet w trakcie stosunku stracić sztywność lub nie być w stanie osiągnąć orgazmu. Dlaczego tak się dzieje? Z tego co się orientuję powinno to trwać znacznie krócej, nawet nie minuty tylko kwadrans, ale nie godziny.

Wraz z wiekiem jest gorzej, wyjątek urlop. Nowa partnerka zmienia sytuację, ale w "różnych kierunkach"...
Proponuję nie stawiać sobie wymagań "szybkiego powrotu wzwodu", tylko zwrócić większa uwagę na "ars amandi" i "klimat" w związku.
Jeśli kontakt jest bez ejakulacji, to wzwód jest zwykle dużo szybszy.
Utrata nasienia powoduje podniesienie poziomu prolaktyny, co ma działanie hamujące na seksualność. Oczywiście proces jest bardziej złożony, ale taka jest fizjologiczna zasada.
Generalnie zdrowy tryb życia, niepalenie, aktywność fizyczna - poprawiają wigor seksualny, choć zapewne najważniejszy jest czynnik genetyczny oraz, co oczywiste, atrakcyjność partnerki dla konkretnego mężczyzny.
Podsumowując, nie postrzegam u Pana problemu klinicznego, w wypadku jednak progresji obserwowanego objawu należałoby rozważyć profilaktyczną konsultację u lekarza seksuologa.
Pozdrawiam. JW, Poznań. 4/18 blog seksuologia.com